אוכל בריא ודיאטטי

 
אורח החיים הישראלי משתנה לטובה בשנים האחרונות, נראה כי הישראלים מתאמצים לזנוח הרגלים רעים ולרכוש הרגלים טובים ובריאים, אשר משפיעים על הבריאות שלהם. בכדי לשנות את אורח החיים, אין זה מספיק לאכול אוכל בריא ודיאטטי, אלא לצרוך מזון אורגני, נטול רעלים, חומרי הדברה, הורמונים ושאר מזיקים. בכדי להתפתח כשורה, הילדים שלנו זקוקים לכל אותם ויטמינים הנמצאים בפירות, בירקות, בדגנים ובקטניות, שיספקו להם מינרלים, ברזל, סידן ושאר המרכיבים החיוניים לגוף. בכדי לחנך את הילדים לצרוך אוכל בריא ודיאטטי וכמובן גם אורגני, אנחנו ההורים, המבוגר האחראי, אמורים להוות דוגמא טובה ולהימנע ממאכלים שאינם בריאים לנו.
להוות דוגמא טובה
ישנם הורים רבים אשר מורים על ילדיהם לאכול פירות וירקות ולהימנע מסוכרים מעובדים ותעשייתיים. הבעיה נוצרת כאשר אותם הורים צורכים חטיפים לא בריאים ולא מרבים לאכול פירות וירקות. הילד מביט על הוריו מלמטה וסומך עליהם, כי כל מה שהם מכניסים לפיהם, הוא בריא ונכון גם להם. הילדים שלנו הרבה יותר חכמים ממה שאנחנו מאמינים והם לומדים להכיר את האמת בדרך שלהם. הדרך הטובה ביותר לחנך, היא להוות מקור לדוגמא טובה, שתשמש אותם בכל עת. אוכל בריא ודיאטטי לא בהכרח אמור לפרש אוכל לא טעים, אלא שילוב נכון בין מזונות בריאים לבין הדברים שאנחנו אוהבים. בכדי ליצור מאכל בריא וטעים יחד, אפשר להיות יצירתיים ולאכול את הטעמים אליהם אנחנו רגילים, בשילוב המזונות הבריאים.
ליצור אוכל בריא ודיאטטי
אז במידה והילד לא אוהב ירקות, שלבו ירקות טחונים בתוך קציצות עוף והילד לא ירגיש כלל את קיומם של הירקות על הצלחת. ניתן לשלב את הירקות בתוך סוד כמוס בלי שאף אחד ירגיש, אפילו לטחון אותם לכדי מרק ירקות. הדרך שלכם להיות יצירתיים ומקוריים, תאפשר לילדים שלכם לאכול בריא ולהרוויח מזאת. המוצרים האורגניים נטולים חומרים מסוכנים, מה שמקנה לכם יד חופשית בשימוש בירקות במגוון מאכלים שאתם מכינים עבור הילדים שלכם. הפירות הטריים האורגניים או הפירות היבשים האורגניים יכולים בקלות לשמש כממתק בריא וטעים אחרי הארוחה. השתמשו בראש ואפשרו לעצמכם ולילדים שלכם לאכול בריא.